Letom svetom životom

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

O mame a rasistickej fazuli

Mám vtipnú mamu. Myslela som, že zverejním nejaké vlastné zrnká múdrosti, ale mám pocit, že ich odvial ten zapnutý fén. Čo už. Dnešný článok bude o mame. A fazuli. To ste z názvu určite neuhádli :)
Fazuľa je zdrojom vitamínov, kontaminácie bytu a aj vtipných anekdot. Vďaka fazuli som si zasa raz uvedomila, akú mám vtipnú mamu, čo z nej činí ešte väčšiu modlu, akou pre mňa bola doteraz. Ak sa na mne odrazí čo len polovica jej génov, určujúce zmysel pre humor, tak zomriem spokojná a s blaženým úsmevom na perách.
Otec: "Prečo je tá fazuľa čierna?"
Mama: "Čo si rasista?"
Poviete si, a čo? Nevýhodou je, že väčšina čitateľov moju mamu nepozná. V krátkosti, je to žena, ktorá má šibalstvo v očiach, ale kým si to všimnete už niečo vyvedie, alebo zadre. A pritom má neuveriteľne vážny výraz. Alena je proste klasik, hlavne po ránu.
Napríklad absolútne neznáša, keď jej niekto oblizne ruku, ale sama to hocikomu urobí. Má celú paletu typov chôdze, výrazov tváre a tónov hlasu- od pipinovského kvákania až po metalový chraplák (ten najviac obľubuje náš pes). Núti ma počúvať, ako spieva a vie, že to neznášam, lebo to nevie. Jediné čo jej ide, je zvučka z Televíznych novín. A keď nie som doma, ochotne mi presne 19:00 zavolá, aby mi ju zaspievala do telefónu. Píše debilné sms náhodne vybraným ľuďom z môjho telefónu. Aspoň boli vtipné.
Len ona dokáže povedať zamestnancovi mimo pracovnej doby, že je K***T a pri tom mu ešte vykať. Len ona dokáže bozkávať otcovi ruky zo spánku, poprípade mu nadať "do bulov". Len ona dokáže spadnúť na rovnej zemi, na námestí plnom ľudí o 14:05 SEČ a povedať, že "hapala" (tu bohužiaľ badám nejaké podobnosti). To je len zlomok priatelia. Žiť s ňou to je zážitok a právom jej otec s láskou hovoria "ty vemeno".

Pravda je takáto! | stály odkaz

Komentáre

 1. to je tak krásne
  že hned idem namočiť fazuľu a pozdravujem mamušu!
  publikované: 04.01.2013 02:24 | autor: matahari (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. lucia
  tak si zážitkový život chráň!!!ved žiješ jednou s najlepších mám!!!
  ked sama budeš mama-máš vzor-nikdy nebudeš sama..!!
  :-)))
  publikované: 04.01.2013 08:58 | autor: radosť (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. super keď dokáže dcéra o mamke napísať
  že je vtipná a nie, že je trápna :-)) veľmi milé čítanie
  publikované: 04.01.2013 10:18 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 4. ďakujem,
  mamine odkážem :)
  publikované: 04.01.2013 13:44 | autor: LuciaLux (e-mail, web, autorizovaný)
 5. Made my day
  priam veľkolepý úryvok z tvojej hlavy :D pozdravujem maminu
  publikované: 04.01.2013 15:33 | autor: Noro (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. .
  :-))
  publikované: 09.01.2013 12:28 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014